Overlok

Overlok Halk arasında halı, kilim, paspas vb türlerin kenarlarına yapılan bir işlem olarak bilinse de aslında giyim sanayisinde de oldukça kullanılan bir yöntemdir overlok çekme. Ama bizi asıl ilgilendiren halı ve türlerinin çevresine yapılan overlok. Firmamız Piripak Halı Yıkama olarak halılarınızın etrafına overlok uygulama hizmeti de sunuyoruz. Bize ulaşmak için 0262 344 20 50 nolu numarayı arayabilirsiniz.

Overlok Nasıl Çekilir?

Halı, kilim ve paspasların kullanım ömrünü uzatan overlok işlemi oldukça kısa bir işlem olmasına rağmen dikkat gerektirir. İyi yapılmayan overlok hem göze kötü gözükür hem de çabuk bozulur.

Overlok işlemi yapılacak ürüne uygun kumaş seçimi yapılmalıdır. Renk farklılıkları gözü tırmalamamalı. Seçilen kumaşın kenarları düzgün kesilmelidir ki herhangi bir potluk ya da kısalık görüntüsü oluşmasın.  Kesilen kumaş, overlok yapılmak istenen ürünün üzerine katlayarak yerleştirilir. Kumaş elle ya da makine ile sabitlenir ki işlem sırasında kayma yapmasın. Üst üste konulan kumaşlar overlok makinesi ile sıra ve çapraz dikişlerle dikilir, önemli olan nokta kumaş ve halının üst üste uyumlu olacak şekilde dikilmesidir. Kumaş ve halının kenarları biri birinden dışarıda ya da içeride kalmayacak şekilde dikkatle dikilmelidir. Bütün bu işlemlerin sonucunda overlok işlemi tamamlanır.

Niçin Overlok Yapılmalı?

Overlok yapılan ürün hem göze daha derli toplu bir görüntü çizerken hem de kullanım ömrü uzamış olur. Kenarlardan yıpranmalara hatta sökülmelere engel olan overlok çekme tecrübeli ellerde yapılırsa sizi pişman etmeyecektir. Uzun araştırmalar sonucu beğenerek aldığınız halılarınızın kenarları kısa sürede iplik iplik ayrılmasına, sökülmesine hatta yırtılmasına engel olmak için tek yapmanız gereken halılarınıza overlok işlemi uygulatmanız.

İşinde tecrübeli olmayan ellerde halılarınız zarar görür. Daha uzun süre kullanabilmek için yaptıracağınız işlem biranda  halılarınızın aleyhine dönebilir. Ayrıca kötü, arızalı ve demode makinelerle yapılan overlok da sağlıklı olmaz hatta işlem esnasında halı sökülmesine neden olur. Bütün bu durumlar göz önüne alındığında firmamız size en iyi hizmeti sunmayı amaçlar, gerek tecrübeli çalışanları gerek de teknolojiyi takip eden makineleriyle overlok işleminde üstün hizmet sunmaktayız.
izmit halı yıkama kocaeli halı yıkama gölcük halı yıkama

kartepe halı yıkama başiskele halı yıkama değirmendere halı yıkama

derince halı yıkama körfez halı yıkama yuvacık halı yıkama