Milano Halı Yıkama

Milano Halı Yıkama Hayatımızın 3te 2sini geçirdiğimiz evlerimizde, çalışıp gelir elde ettiğimiz iş yerlerimizin zemininde, hastanelerde pastanelerde ve her girdiğimiz ortamda karşılaşıp muhatap olduğumuz halı temizliği sağlığımız için büyük önem taşımaktadır. Halılarla temas ederek ya da üzerinden havaya karışan mikropların nefes yoluyla vücudumuza  girmesiyle pek çok hastalığa zemin hazırlamaktadır. Piripak Halı Yıkama olarak bizlere 0262 344 20 50 numarasından ulaşabilirsiniz.

Astım, alerjik reaksiyonlar, enfeksiyon gibi pek çok hastalık türüne neden olan mikroplar halı ve kilimlerde de rahatlıkla yaşamaktadırlar. Öyle ki bazı hastalık derecelerinde evdeki halıların toplanması dahi gerekmektedir.

Halı Temizliğinde Dikkat Edilecek Hususlar

Günlük yahut haftalık temizlik rutinlerinde halıyı süpürmek ile birtakım mikrop ve tozları ortadan kaldırsak da hala çok sayıda etken halıda yaşamaya devam etmektedir. Halının büyük oranda mikrop ve kirlerden arındırılması işlemi için daha derin ve profesyonel bir temizlik yapılmalıdır.

Halı hijyeni için pek çok kritik noktalar vardır. Bunlar:

  • Halının türüne ve malzeme içeriğine uygun temizlik ürünleri kullanılması, halının hem bozulmasını önler hem de etkili bir şekilde temizlenmesini sağlar
  • Halıyı yıpratmayacak türde bir temizlik makinesi tercih edilmeli. Makinelerin çağa ayak uyduran, eski moda olmaması önemlidir. Eski makineler halıyı yıpratma hatta yırtma tehlikeleri içerir. Etkin bir temizlik de sağlamaz.
  • Halının kurutulması aşamasında da temiz bir ortam ve temiz bir hava sahası gereklidir. Güneşe maruz bırakmamak da bir diğer önemli noktalardan biri. Güneşe maruz kalan halılar yıpranır ve renk değişimi oluşur.

Milano Halı Yıkama

Pek çok halı türü vardır. Ve her halı türü için de birbirinden farklı temizleme ve kurutma yöntemi mevcuttur. Örneğin shaggy halılar için uzun iplerinin engel olduğu derinlemesine temizliği yapabilecek vakumlu temizleyiciler. Yahut Milano halı yıkama için de halının renklerini koruyacak ve ilk günkü parlaklığını bozmayacak temizlik ürünleri ve temizlik makineleri gereklidir. Milano halı yıkama da şu şekilde yapılır uygun temizleyiciler seçilerek halının dokusunda en derinlere inip kiri gün yüzüne çıkartılır ve bol su ile durulanır. Direk güneş almayacak ortamda kurutulur ve sağlığa zararsız parfümlerle eve teslim edilir.
izmit halı yıkama kocaeli halı yıkama gölcük halı yıkama

kartepe halı yıkama başiskele halı yıkama değirmendere halı yıkama

derince halı yıkama körfez halı yıkama yuvacık halı yıkama