Shaggy Halı Yıkama

Shaggy Halı Yıkama Evlerimizin en önemli eşyalarından birisi halılardır. Gerek ısı yalıtımı yapması gerek de ev dekorasyonundaki büyük payı onun evlerdeki önemi arttırmaktadır. Bu makalemizde sizlere Piripak Halı Yıkama olarak shaggy halı yıkamasındaki püf noktaları aktaracağız. Firmamıza ulaşmak isterseniz de telefon numaramız 0262 344 20 50.

Shaggy Halı Nedir?

Uzun iplerle dokunup halıya post görünümü verilen halı çeşidine shaggy halı denir. İplik boyutu halıdan halıya değişmekle birlikte ortalama 3-5 cm kadar iplik boyutları olabiliyor. İp uzunluğuna göre kısa ve uzun ipli olarak ayrılan shaggy halılara ek olarak ipek karışımlı olanlar da mevcuttur. Eve modern ve sıcaklık katan bu halıların biçim ve şekil farklılıklarından dolayı halı temizliğinde de farklı yöntemler mevcuttur.

Shaggy Halı Temizliği Neden Önemlidir?

Shaggy halıların ortak özelliği ise, post yapısından kaynaklı halı içlerinde çok fazla sayıda bakteri, mayt, toz, pislik, deri atıkları ve saç gibi atıkları biriktirmesidir. Dolayısıyla da bu tür halıların temizliğinin iyi yapılması çok önem arz eder. Evde sürekli halılarla etkileşim halinde olduğumuz ve üzerinde yürüdükçe içerisindeki kirleri havaya karıştırmaya neden olduğumuz için de temizliğinin dikkatli yapılması sağlık açısından oldukça gereklidir.

Shaggy Halıların Temizliği Nasıl Yapılır?

Yapısından dolayı halı içince çok fazla madde ve mikroorganizma tutan bu halıların ilk etapta biriken bu maddelerden kurtarılması gereklidir. Bunun için de iyi bir vakumlama aletiyle içerisindeki istenmeyen tüm maddeler çıkartılır. Ardından halıya zarar vermeyecek ve iyi temizleyecek bir temizlik ürünüyle halı yıkanır. Leke çıkarıcı ile de var olan lekeler yok edilir. Böylelikle halılar ilk günkü gibi temiz ve parlak oldukları gibi güzel de kokarlar.

Yıkama esnasında shaggy halı iplerine zarar vermeyecek tarzda aletler kullanılır. Ardından iyice durulanıp kimyasallardan arındırılan halılar, uygun ortam ve koşullarda kurutulur. Kurutma aşaması da oldukça önemlidir, uygun olmayan ortamlarda yapılan kurutmalar hem halının yapısına zarar verir hem de sağlık açısından riskler oluşturur.

Biz de firma olarak halılarınıza gereken dikkati ve özeni göstererek onları ilk günkü haliyle uzun yıllar kullanabilmenizi hedefliyoruz.

izmit halı yıkama kocaeli halı yıkama gölcük halı yıkama

kartepe halı yıkama başiskele halı yıkama değirmendere halı yıkama

derince halı yıkama körfez halı yıkama yuvacık halı yıkama